Kompanija Börger garsėja ne tik išskirtinės kokybės rotorinių-kumštelinių siurblių gamyboje, tačiau ir jų pritaikyme įvairioms pumpavimo operacijoms. Viena iš tokių sričių yra mobilūs siurbliai.

Mobilūs Börger siurbliai naudojami labai plačiam darbų spektrui atlikti. Tai gali būti naftos perdirbimo įmonės, uostai, chemijos pramonė, nuotekų tvarkymo įrengimų priežiūra ar avarijų likvidavimo tarnybos. Priklausomai nuo to, kurioje konkrečioje srityje naudojamas mobilus siurblys, skiriasi ir jo išpildymas bei komplektacija.

Išskirtinis Börger siūlomų mobilių siurblių bruožas – visą reikiamą įrangą galima gauti vienoje vietoje, taip užtikrinant aukščiausią kokybę ir patogumą. Pradedant nuo paties siurblio ir baigiant priekabomis, ant kurių jie montuojami, viskas yra sumodeliuojama ir sumontuojama gamykloje Vokietijoje.

Mobilių Börger siurblių privalumai

  • Siurblių autonomiškumas. Absoliuti dauguma mobilių Börger siurblių yra varomi atskiru vidaus degimo varikliu, todėl nėra priklausomi nuo išorinių energijos šaltinių ir gali dirbti įvairiomis sąlygomis, net ir labai nutolusiose vietovėse.
  • Galia. Siurbliai gali pasiūlyti našumą iki 1 440 m³/ val. arba 24 000 l/min.
  • Individualus valdymas. Kiekvienas siurblys yra komplektuojamas su individualiems poreikiams pritaikytu valdymo skydu, kuris leidžia modifikuoti ir automatizuoti operacijų atlikimą.
  • Tolygus srautas. Net ir dirbant su aukštu slėgiu, pvz. pumpuojant medžiagas dideliu atstumu, Börger rotoriniai-kumšteliniai siurbliai gali užtikrinti tolygią srovės tėkmę.
  • Universalumas. Rotoriniai-kumšteliniai siurbliai gali pumpuoti terpę turinčią kietųjų dalelių priemaišų, siurbliai patys užsipildo pumpuojama medžiaga ir kurį laiką gali dirbti sausa eiga be patiriamos žalos siurbliui. Šios savybės leidžia naudoti Börger siurblius labai įvairiose situacijose, su įvairiomis medžiagomis.
  • Paprastumas. Darbas su siurbliais nereikalauja papildomo išankstinio pasiruošimo ar specialių žinių – pakanka prijungti žarnas ir paleisti siurblį. Tai taip pat galioja ir siurblių priežiūrai, kadangi daugumą aptarnavimo ar remonto darbų galima atlikti greitai, su įprastiniais įrankiais, netransportuojant įrenginio į dirbtuves.

Siurbliai ant priekabos

Bene populiariausias mobilių siurblių tipas – lengvai transportuojami, ant priekabos montuojami arba nuo/ant priekabos kilnojami siurbliai. Priklausomai nuo to, kokie reikalavimai taikomi, Börger siurbliai gali būti montuojami tiesiai ant priekabos (automobilio arba vilkiko) arba rėmo su specialiomis angomis krautuvo šakėms – tokiu būdu siurblys tampa lengvai transportuojamu, nukeliamu ir užkeliamu ant įvairių priekabų. Taip pat egzistuoja galimybė prie siurblio rėmo korpuso sumontuoti specialius kėlimo žiedus, kurie leidžia pakrauti ir iškrauti siurblį su kraniniu krautuvu.

Priekabų modifikacijos leidžia turėti platų išpildyma – tai gali būti atviro tipo priekaba, priekaba su tentu arba priekaba su papildomu stogeliu, kuri nuo įvairių oro sąlygų apsaugos ne tik patį siurblį ir šalia jo esančius įrengimus, bet ir siurblio operatorius.

Kadangi siurblys yra mobilus ir su juo gali tekti dirbti vietose, kuriose netoleruojama garso tarša, vidaus degimo variklis varantis siurblį arba visa priekaba gali būti komplektuojama su papildomu kėbulu, turinčiu garso izoliaciją.

Börger siurbliai gali pumpuoti terpę su kietųjų dalelių priemaišomis, tačiau norint užtikrinti, jog per didelės priemaišų dalelės neapgadintų siurblių ir nesutrikdytų pumpavimo proceso, rekomenduotina su siurbliu komplektuoti ir smulkintuvą. Jis taip pat puikiai tilps ant tos pačios priekabos – kaip ir kiti aksesuarai, kurių gali prireikti pumpavimo operacijoje, pvz. įvairios jungtys, žarnos, vamzdžiai. Sandėliavimo vietos priekaboje modeliuojamos individualiai, atsižvelgiant į poreikius.

Priekaba su papildoma sandėliavimo vieta

Priekaba su papildoma sandėliavimo vieta

Mobilus siurblys

Mobilus siurblys

Siurblys su smulkintuvu

Siurblys su smulkintuvu

 

 

 

 

Siurblys su ratukais priekaboje

Siurblys su ratukais priekaboje

 

 

 

 

 

 

 

Rankomis transportuojami siurbliai ant ratukų

Pasitaiko įvairių situacijų, kuriose tenka atlikti pumpavimo darbus, tačiau nėra galimybės į pagalbą pasitelkti didelių gabaritų technikos, tokios kaip automobilio su priekaba, kurioje yra sumontuotas siurblys. Tokiose situacijose nepamainomu pagalbininku gali tapti kompaktiškas Börger siurblys, sumontuotas ant ratukų ir lengvai transportuojamas rankomis, be jokios papildomos įrangos.

Priešingai nei ant priekabų montuojami siurbliai, šie kompaktiški ir mobilūs ant vežimėlių sumontuoti siurbliai yra sukami ne vidaus degimo, o elektrinio variklio – taip sutaupoma ir vieta, ir svoris. Šiai taisyklei pasitaiko išimčių, todėl egzistuoja galimybė komplektuoti siurblius ir su kitų tipų varikliais.

Svarbu paminėti, jog šie siurbliai ant ratukų taip pat gali būti išpildyti taip, jog atitiktų ATEX keliamus reikalavimus.

Mobilus kompaktiškas siurblys

Mobilus kompaktiškas siurblys

Siurblys ant ratukų

Siurblys ant ratukų

 

Kompaktiškas siurblys su valdymo skydu

Kompaktiškas siurblys su valdymo skydu

 

 

Mobilus Boerger siurblys

Mobilus Boerger siurblys

 

 

 

 

 

 

 

 

Cisternų siurbliai

Visos autocisternos susiduria su pumpavimo operacijomis pakrovimo ir iškrovimo taškuose. Dažniausiai tai atlieka stacionarūs siurbliai, esantys tose vietose, tačiau pasitaiko situacijų, kuomet mobilus siurblys sumontuotas ant autocisternos yra tiesiog būtinybė.

Börger gaminami rotoriniai-kumšteliniai siurbliai yra iš tiesų kompaktiški, todėl nekils problemų dėl jų montavimo ant automobilio. Jei yra poreikis kuo mažesniam svoriui, į tai atitinkamai gali būti atsižvelgta siurblio išpildyme, renkantis aliuminį siurblio korpusą.

Dar vienas rotorinių-kumštelinių siurblių privalumas, kuris labai aktualus autocisternų kontekste – galimybė atlikti pumpavimo operacijas abejomis kryptimis. Tai reiškia, jog vietoje 2-jų siurblių (vieno – pakrovimui, kito – iškrovimui), prie automobilio užtenka sumontuoti vieną siurblį, kuris gali atlikti abi operacijas.

Lankstus varančiųjų variklių tipų pasirinkimas leidžia pritaikyti Börger mobilius siurblius prie įvairių tipų autocisternų. Siurbliai gali būti varomi hidrauliniu, elekteriniu varikliu arba dirbti tiesiogiai nuo darbinio veleno.

Autocisternos siurblys

Autocisternos siurblys

Autocisternos siurblys

Autocisternos siurblys

Autocisternos siurblys

Autocisternos siurblys

Autocisternos siurblys

Autocisternos siurblys