Paviršinių nuotėkų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste

APRAŠYMAS

Gausus lietus – Lietuvoje įprastas reiškinys. Tačiau dėl sudėtingo Vilniaus miesto reljefo, intensyvios urbanizacijos, padidėjusių plotų su kietomis dangomis, išaugusio statinių su plačiais stogais skaičiaus sutekančio vandens kiekiai per pastaruosius 15 metų išaugo 2-3 kartus. Pagrindinė problema – užtvindymo paviršinėmis nuotėkomis rizika ir neigiamas poveikis aplinkai bei ekonomikai.

Siekiant sumažinti užtvindymo paviršinėmis nuotėkomis riziką ir neigiamą poveikį aplinkai bei ekonomikai Vilniaus mieste šiuo metu yra įgyvendinamas projektas „Paviršinių nuotėkų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ Projekto vykdytojas – UAB „Grinda“, projekto partneris – Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Rangovas – INSTITA UAB

UPRENT SPRENDIMAS

Statant požemines paviršinių nuotėkų tinkų valyklas  Konstitucijos prospekte, S. Stankevičiaus gatvėje ir Fabijoniškių gatvėje buvo reikalingi technologiniai sprendimai užtikrinti saugų darbą statybinėse duobėse.

Projekto statybų rangovas rinkosi iš dviejų variantų – Spraustasienės ( Špunto) sprendimo ir linijinių klojinių.

Palyginus sprendimus ir įvertinus visus, tiek ekonominius, tiek technologinius pranašumus, buvo nuspręsta pasirinkti linijinių klojinių sprendimą

Uprent buvo pasirinktas kaip linijinių klojinių  tiekėjas statant tris , anksčiau išvardintas požemines  paviršinių nuotėkų tinklų valyklas.

Naudojamų linijinių klojinių gamintojai –  vokietijos įmonė TWF

Tranšėjų išramstymai užtikrina saugų ir efektyvų darbą tranšėjose ir mažų gabaritų statybinėse duobėse. BOX, LINEAR ar CHAMBER tipo tranšėjų išramstymo sistemos naudojamos atliekant požeminių vamzdynų tiesimo projektus, statant perpumpavimo stotis ir tiesiant kitas komunikacijas, taip pat atliekant požeminius remonto darbus avarinėse situacijose. Tranšėjų išramstymo sistemos dėl paprasto ir greito montavimo ir mažesnių nuomos kainų yra patogesnė ir ekonomiškesnė alternatyva špunto technologijai.

 

PROJEKTO SKAIČIAI

  • Paviršinių nuotėkų valyklos S. Stankevičiaus gatvėje  Išramstymai:

Ilgis : 20 m

Plotis: 5m

Gylis: 6.20 m

  • Paviršinių nuotėkų valyklos Fabijoniškių gatvėje išramstymai:

Ilgis : 15 m

Plotis: 10 m

Gylis: 4,8 m

  • Paviršinių nuotėkų valyklosUpės gatvėje išramstymai:

Ilgis : 10 m

Plotis: 6 m

Gylis: 6,20 m

Paviršinių nuotėkų valyklų statybos darbai Vilniuje, Fabijoniškių g.

Paviršinių nuotėkų valyklų statybos darbai Vilniuje, Upės g.

 

Paviršinių Nuotekų valyklų statybos darbai Vilniuje, Fabijoniškių g.