Gen Set ģeneratori

RENTA PUMPS, UAB tiekia trifazius dyzelinius generatorius. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti platų spektrą dyzelinių generatorių, atliepiančių individualius klientų poreikius. Trifaziai elektros generatoriai, kartais dar vadinami pramoniniais generatoriais, yra vienas iš svarbiausių dalykų užtikrinant nepertraukiamą gamybos ar paslaugų teikimo procesą. Elektros energijos tiekimo sutrikimai gali ne tik sutrikdyti darbo eigą, bet ir sugadinti brangius įrengimus – dėl šios priežasties svarbu pasirinkti tinkamą ir patikimą elektros generatorių. Trifazis generatorius taip pat gali būti reikalingas pastoviam darbui – tiekti el. energiją įvairiems įrenginiams tose vietose, kuriose elektros energija iš tinklo nėra prieinama.

RENTA PUMPS, UAB tiekia gerai žinomus ir vertinamus Gucbir ir KZ Power dyzelinius generatorius.

Gucbir generatorius

Gucbir generatorius

KZ Power Generatorius

KZ Power Generatorius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyzelinių generatorių atributai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį

Variklis. Be abejonės vienas iš svarbiausių mazgų, didžiąja dalimi apsprendžiantis trifazio generatoriaus kainą, o tuo pačiu ir jo patikimumą bei numatomą tarnavimo laiką. RENTA PUMPS, UAB tiekia pramoninius generatorius su plačia variklių gama – Perkins, Cummins, Volvo, Ricardo, Boudouin, Tumosan, Kubota, Doosan, Iveco, Yang Dong, John Deere. Galimybė užtikrinti platų pasirinkimą leidžia išpildyti individualius klientų poreikius, kurie gali būti laibai skirtingi.

Jei generatorius yra reikalingas tik kaip apsauga nuo netikėtų ir retų elektros energijos tiekimo sutrikimų, todėl, tikėtina, dirbs nedaug – racionalu rinktis pramoninį generatorių turintį pigesnį variklį, kuris neturi didelio darbo resurso, tačiau su šia užduotimi susitvarkys nepriekaištingai. Tuo tarpu, jei generatorius reikalingas pastoviam darbui, verta pasvarstyti apie investavimą į aukštesnės klasės variklį, kuris gali pasiūlyti geresnį patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Degalų sistema. Svarbus parametras yra kuro bako talpa – tai apsprendžia, kiek laiko generatorius galės generuoti energiją be žmogaus įsikišimo. Vėlgi, šioje vietoje svarbu numatomas generatoriaus panaudojimo pobūdis. Jei įrenginys naudojamas tik kaip apsauga netikėtiems atvejams, didelis talpos kuro bakas nėra. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog net ir dyzelinis kuras turi galiojimo laiką – priklausomai nuo įvairių faktorių, jo galiojimo laikas varijuoja nuo 6 iki 12 mėnesių. Gera idėja dyzelinį kurą vis papildyti „šviežiu“ kuru, taip praskiedžiant senąjį.

Dėmesys atkreiptinas ir į kuro filtrą. Įvairios nuosėdos ir priemaišos gali užkimšti kuro filtrą, taip sukeliant problemų variklio darbui. Rūpinantis generatoriumi, kuro filtras turėtų būti patikrinamas net dažniau, nei per planinius aptarnavimus.

Žiemos Lietuvoje gali užklupti su pakankamai žemomis temperatūromis, dėl šios priežasties RENTA PUMPS siūlo generatorius su kuro pašildymo sistema. Toks priedas prie standartinės komplektacijos užtikrins sklandų darbą iki -35 °C temperatūros. Tai ypač aktualu, jei generatorius sumontuotas lauko sąlygomis.

Aušinimas ir išmetimas. Generatoriui dirbant, sugeneruojama ne tik elektros energija, tačiau ir šiluma, kurią būtina efektingai pašalinti, norint užtikrinti įrenginio ilgaamžiškumą ir nepertraukiamą darbą. Generatoriai aušinami aušinimo skysčiu, kuris keičiamas numatytais intervalais, tačiau ne ką mažiau svarbu šilumą pašalinti ir iš patalpos, kurioje generatorius yra sumontuotas. Priklausomai nuo pramoninio generatoriaus dydžio, egzistuoja reikalavimai patalpų vėdinimo parametrams bei atstumams, kurie turi būti išlaikyti tarp generatoriaus ir sienų, norint užtikrinti tinkamą perteklinio karšto oro pašalinimą.

Vėdinimas reikalingas ir dėl to, jog generatoriai yra varomi vidaus degimo varikliais, kurių darbo metu yra sudeginamas deguonis ir išskiriamos išmetamosios dujos. Jas privalu pašalinti.

Tepimas ir akumuliatorius. Du trifazio elektros generatoriaus mazgai, kurie yra labai svarbūs užtikrinant patikimą įrenginio darbą. Akumuliatorius, kurio darbas teikti energiją starteriui užvedančiam variklį bei valdymo pultui elektros energijos tiekimo iš tinklo sutrikimo atveju, yra jautrus aplinkos veiksniams. Itin žema oro temperatūra ar visiškas akumuliatoriaus iškrovimas gali sukelti problemų. Dėl šių priežasčių, valdymo pultas informuoja naudotojus, jei akumuliatorius nėra tinkamai įkraunamas.

Nenutrūkstamas ir tinkamas tepimas yra svarbiausias veiksnys siekiant generatoriaus variklio ilgaamžiškumo. Svarbu naudoti tinkamą alyvą, laiku ją keisti (taip pat ir alyvos filtrą). Vėlgi, labai žemos oro temperatūros gali įtakoti alyvos darbines savybes, ji tampa per daug tiršta. Siekiant to išvengti, prie standartinės generatoriaus komplektacijos galima pridėti alyvos šildytuvą, užtikrinantį tinkamą įrenginio darbą iki -35 °C temperatūros.

Kaip išsirinkti tinkamos galios el. generatorių?

Dažniausiai reikalingas dyzelinio elektros generatoriaus galingumas skaičiuojamas pagal tai, kiek ir kokio galingumo elektriniu prietaisų generatorius turės „pamaitinti” dingus tiekimui iš elektros tinklų. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog dauguma el. prietaisų (ypač turinčių el. variklį), paleidimo metu reikalauja kur kas didesnės galios, nei nominali numatyta prietaiso galia. Taip yra todėl, jog startuojantis el. variklis reikalauja daugiau energijos, nei dirbantis įprastu režimu.

Kiekvienas prietaisas turi savo paliedimo galios koeficientą, kuris dažniausiai vyrauja nuo 1 iki 3,5. Formulė apskaičiuojant reikiamą generatoriaus galingumą atrodo taip:

Visų įrenginių nominali galia vatais x visų įrenginių paleidimo galios koeficientų vidurkis / 0.75 = minimalus el. generatoriaus galingumas

Formulė pateikta su reikšmių dalinimu iš 0.75, kadangi rekomenduotina, jog maksimali apkrova neviršytų 75 proc. nominalios generatoriaus galios. Šis faktorius ypač svarbus norint užtikrinti patikimą el. prietaisų darbą, kurie yra itin svarbūs, pavyzdžiui – priešgaisrinė slėgio pakėlimo stotelė su elektriniu varikliu.