Nors daugiausiai populiarumo kompanija Börger susilaukė už savo gaminamus rotorinius – kumštelinius siurblius, ne ką mažiau svarbi produktų linija yra smulkintuvai, kurie skirstomi į tris atskiras kategorijas – Multicrusher, Multichopper ir Rotorrake. Nuotekų valymo ir kietųjų dalelių turinčių skysčių apdorojimo srityje Börger įsitvirtino kaip pirmaujanti inovatorė, siūlanti ne tik siurblius, bet ir įrenginius smulkinti kietosioms dalelėms.

Šie įrenginiai, t. y. Multicrusher, Multichopper ir Rotorrake, tapo nepakeičiamais įrankiais pramonės įmonėms, ieškančioms efektyvių ir patikimų sprendimų smulkinti kietąsias priemaišas, kurias reikia pumpuoti.

Multicrusher

Multicrusher veikimo principas

Multicrusher veikimo principas

Multicrusher – pagrindinis Börger smulkintuvų serijos gaminys. Jis skirtas įvairioms kietosioms medžiagoms apdoroti. Dėl tvirtos konstrukcijos ir galingo pjovimo mechanizmo yra tinkamas naudoti nuotekų valymo įrenginiuose, pramoniniuose procesuose ir panašiose vietose. Įrenginyje naudojama dviejų velenų sistema, užtikrinanti kruopštų smulkinimo procesą ir kietųjų medžiagų skaidymą.

Pagrindinės Multicrusher savybės – didelis sukimo momentas, leidžiantis efektyviai apdoroti sudėtingas medžiagas, pavyzdžiui, pluoštines medžiagas, tekstilę ir plastiką. Pjovimo peiliai pagaminti iš grūdinto plieno, todėl padidėja patvarumas ir prailgėja įrenginio eksploatavimo trukmė. Be to, įrenginys yra kompaktiškos konstrukcijos, todėl jį lengva integruoti į esamas sistemas, pavyzdžiui naudojant kartu su mobiliais Börger siurbliais, montuojant siurblį su smulkintuvu ant tos pačios priekabos.

Multicrusher, kaip ir kiti Börger gaminiai pasižymi konstrukciniu paprastumu, kuris leidžia užtikrinti įrangos patikimumą, ilgaamžiškumą ir lengvą aptarnavimą.

 1.  Greito tvirtinimo dangtis. Užtenka atsukti 4 veržles (tai padaryti galima rankomis, be jokių įrankių) ir jūs jau turite priėjimą prie pagrindinių Multichrusher dalių, esančių smulkintuvo viduje.
 2. Ašių apsauga. Smulkinama termpė gali būti agresyvi, todėl privaloma tinkamai apsaugoti ašis.
 3. Peiliai. Nors peilių yra daug, visi jie tiesiog susineria ant ašies ir yra užfiksuojami specialiais varžtais ašies gale. Galite laisvai keisti peilių išdėstymą, priklausomai nuo to, į kurią pusę atliekama smulkinimo operacija. Peiliai yra viena greičiausiai susidėvinčių ir keitimo reikalaujančių smulkintuvo dalių, todėl svarbu, jog toks darbas yra atliekamas atlaisvinus vos keletą veržlių, be jokios papildomos įrangos. Taip pat, peilius galima keisti į kitokio pločio ir dantukų išdėstymo – tokiu būdu reguliuojant smulkinimo išeigą.
 4. Veleno tarpinė. Varančiojo veleno tarpinė taip pat keičiama smulkintuvo darbo vietoje.
 5. Monolitinis korpusas. Pagamintas iš grūdinto arba nerūdijančio plieno.
 6. Kontrolinė kamera. Korpuse esanti „akutė” leidžia stebėti kameroje esantį tepalą, kuris praneša apie susidėvėjusią tarpinę. Tokiu būdu smulkintuvo pavaros apsaugomos nuo terpės išsiliejimo.
 7. DIdelė erdvė pavarų sistemai. Tai garantuoja, jog perdavimo pavaros dirbs ilgai ir užtikrintai.

Multichopper

Multichopper veikimo principas

Multichopper veikimo principas

Multichopper, dar vienas vertas dėmesio Börger smulkinimo įrenginys, išsiskiriantis savo universalumu ir pritaikomumu. Šis įrenginys idealiai tinka kietoms medžiagoms smulkinti ir kapoti, todėl jį galima naudoti žemės ūkyje, maisto pramonėje ir nuotekų valyklose. Multichopper ypač gerai apdoroja stambias ir stangrias medžiagas, apsaugo nuo užsikimšimo ir optimizuoja tolesnius procesus.

Išskirtinės Multichopper savybės – keičiami smulkinimo sietai, leidžiantys naudotojams pritaikyti įrenginį pagal konkrečius naudojimo reikalavimus. Keičiant sietus, galima pasirinkti skirtingo dydžio ir formos korį, taip pasiekiant norimą smulkinimo rezultatą. Įrenginio pjaustymo sistema sumažina užsikimšimo riziką, užtikrindama nepertraukiamą ir efektyvų darbą. Kaip ir Multicrusher, Multichopper suprojektuotas atsižvelgiant į naudotojų patogumą, todėl jį lengva prižiūrėti ir pritaikyti skirtingoms operacijoms. Be to, šis smulkintuvas šiek tiek primena klasikinį mechaninį laikrodį, kuris veikia spyruokliu principu ir kurį periodiškai reikia prisukti. Tokia pati operacija turi būti atliekama ir su Multichopper – specialus spyruoklinis įtempėjas užtikrina, jog atstumas tarp sieto ir peilio visuomet būtų tinkamas (nei per didelis, nei per mažas). Šis įtempėjas taip pat veikia ir kaip indikacija sieto susidėvėjimui – kai jo nebeįmanoma tinkamai įtempti, tai indikuoja apie metą atsinaujinimui.

Rotorrake

Rotorrake veikimo principas

Rotorrake veikimo principas

Rotorrake, paskutinysis Börger smulkinimo įrenginių trejetuko narys, specializuojasi veiksmingai šalinti skudurus ir šiukšles nuotekų valymo sistemose. Šis įrenginys ypač naudingas siekiant išvengti užsikimšimo ir tolesnės grandies įrangos pažeidimų, galiausiai prisidedant prie bendro valymo proceso efektyvumo. Rotorrake besisukanti peilių sistema skirta nepageidaujamoms medžiagoms iš skysčio srauto surinkti ir pašalinti.

Pagrindinės Rotorrake ypatybės – savaiminio valymo mechanizmas, kuris padidina patikimumą ir sumažina rankinio įsikišimo poreikį. Tvirta įrenginio konstrukcija ir korozijai atsparios medžiagos užtikrina ilgaamžiškumą net ir sudėtingomis darbo sąlygomis. Be to, Rotorrake įrengta kintamo greičio reguliavimo sistema, todėl operatoriai gali reguliuoti įrenginio našumą pagal įeinančio atliekų srauto savybes.

Nors visų trijų smulkinimo įrenginių paskirtis yra suskaidyti kietąsias medžiagas, jų specifinis dizainas ir funkcijos pritaikytos skirtingiems tikslams. Multicrusher puikiai tinka įvairiausioms medžiagoms, įskaitant kietas ir pluoštines medžiagas, todėl yra universalus pasirinkimas įvairioms pramonės šakoms. Kita vertus, Multichopper spindi ten, kur vyrauja stambios ir stangrios medžiagos, o jo pjovimo sietus galima pritaikyti pagal poreikius. Rotorrake, kuriame daugiausia dėmesio skiriama skudurų ir šiukšlių šalinimui, atlieka svarbų vaidmenį palaikant nuotekų valymo sistemų efektyvumą.

Visi Börger gaminami smulkintuvai pasižymi šiomis savybėmis:

 1. Universalumas. Daugkartinis smulkintuvas, „Multichopper” ir „Rotorrake” kartu apima platų medžiagų ir taikymo sričių spektrą, todėl teikia universalius sprendimus įvairioms pramonės šakoms.
 2. Patikimumas. Börger smulkinimo įrenginiai pasižymi tvirta konstrukcija ir patikimu veikimu, užtikrinančiu minimalias prastovas ir veiklos sutrikimus.
 3. Pritaikymas. Naudotojai gali pritaikyti įrenginius prie savo konkrečių poreikių, o tai padidina darbo lankstumą.
 4. Efektyvumas. Šie įrenginiai veiksmingai smulkinair apdoroja kietąsias medžiagas, todėl didina bendrą nuotekų valymo procesų ir pramonės operacijų efektyvumą.
 5. Ilgaamžiškumas: Börger smulkintuvai pagaminti iš patvarių medžiagų ir aprūpinti tokiomis funkcijomis kaip savaiminio išsivalymo mechanizmai, todėl jie gali pasigirti ilgaamžiškumu, sumažinančiu dažno keitimo ir techninės priežiūros poreikį.

Börger Multicrusher, Multichopper ir Rotorrake serijų gaminiai yra naujovių pavyzdžiai smulkinimo įrenginių srityje, nes kiekvienas jų yra pritaikytas konkretiems kietųjų atliekų apdorojimo ir nuotekų valymo iššūkiams spręsti. Jų išskirtinės savybės ir nauda, kurią jie teikia pramonei, pabrėžia jų svarbą optimizuojant procesus ir užtikrinant sklandų įvairių sistemų veikimą. Pramonės įmonėms ir toliau teikiant pirmenybę efektyvumui ir tvarumui, Börger smulkinimo įrenginiai tampa nepakeičiamais įrankiais siekiant efektingų pumpavimo operacijų, kuomet pumpuojama terpė yra su kietųjų dalelių piremaišomis ar šiukšlėmis.